Razem możemy więcej

Zakończył się czas Wielkiego Postu, który był doskonałą okazją nie tylko do pogłębienia swego życia duchowego poprzez modlitwę, ale również poprzez uczynki miłosierdzia. W naszej parafii w ostatnim czasie było wiele sposobności i okazji do czynienia dobra. Pragniemy w tym świątecznym czasie skierować wielkie podziękowanie dzieciom, młodzieży za poświęcony swój wolny czas oraz dorosłym, którzy otworzyli swe serca dzieląc się tym co posiadają z potrzebującymi. Szkolnemu Kołu Cartias, które przystąpiło do akcji "Mleko dla Aleppo". Wszystkim Wolontariuszom, którzy przygotowali ozdoby świąteczne i rozprowadzali je na terenie szkoły, a dochód w kwocie 705 zł przesłali Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W naszej parafii rozprowadzane były Paschaliki - świece Caritas oraz rozdaliśmy 75 Skarbonek Miłosierdzia. Środki zebrane w ten sposób będą wsparciem dla osób starszych i samotnych, którzy żyją na koloniach z dala od miasta czy wioski. Pragniemy również serdecznie podziękować Stowarzyszeniu im. o. Wł. Włodyki działającemu na terenie naszej parafii za przeprowadzenie zbiórki żywności w miłakowskich sklepach. Zebrane przez wolontariuszy produkty żywnościowe (180,80 kg) to realna pomoc dla osób najuboższych z naszej parafii. Przygotowano z nich 40 paczek żywnościowych, które już trafiły do potrzebujących. Także dziękujemy Stowarzyszeniu IKE za przeprowadzenie zbiórki żywności na rzecz potrzebujących objętych opieką świetlicy szkolnej. Za każde dobro, które popłynęło wraz z tymi darami składamy serdeczne Bóg zapłać.

niedziela,
21 października 2018